tehranservic tehranservic .

tehranservic

تعمير كولر گازي شارپ

كولر گازي شارپ از جمله محصولات پرفروش و كاربردي عرضه شده توسط شركت تهويه مطبوع شارپ است كه به دليل اهميت بسيار زياد اسپليت‌ها، اين شركت سرمايه گذاري گسترده‌اي از لحاظ علمي و نيروي انساني بر روي توليد آنها به كار بسته است به طوري كه امروزه توانسته در اين راه با بسياري از برندهاي معتبر خارجي قابل رقابت باشد..در اين مقاله ميخواهيم تعمير كولر گازي شارپ بپردازيم،با تهران سرويس همراه شويد.

برند شارپ ساخت كدام كشور است ؟

شارپ يك شركت ژاپني است كه دفتر مركزيش در اوساكاي ژاپن قررار دارد.شركت شارپ يكي از بزرگ‌ترين و قديمي‌ترين توليدكنندگان ژاپني كالاهاي مصرفي الكترونيكي است. اين شركت در سال ۱۹۱۲ تأسيس شده و در سال ۲۰۱۲ صدمين سالگرد خود را، جشن گرفت.
كمپاني شارپ كولر گازي هاي توليدي را مطابق جديدترين تكنلوژي هاي روز دنيا با تنوع در موقعيت نصب توليد و عرضه مي كند. به همين جهت از كمپرسورهاي مختلفي نيز در ساخت اين محصولات بهره مي برد. كمپرسورهاي بكار رفته در كولر گازي اسپليت شارپ از نوع GMCC ژاپن و نوع روتاري، پيستوني و اسكرال مي باشد. و گاز مبرد بكار رفته نيز از نوع R22 و R410a سازگار با محيط استفاده شده است. پره هاي ضدفرسايش و كمپرسورهاي با قابليت عملكرد T1 و T2 اين امكان را فراهم مي كند كه در شرايط آب و هوايي متفاوت به منظور تامين هوايي گرم و مطلوب از اين سيستم ها بهره مند شويد.

خريد كولر گازي شارپ:

تهران سرويس انواع مدل هاي اين برند محبوب را با ضمانت 5 ساله به مشتريان عرضه ميكند.براي خريد اين كولر گازي با پشتيباني تهران سرويس تماس حاصل نماييد، تا شما را در انتخاب كولر گازي مناسب ياري دهند .

انواع كولر گازي شارپ:

انواع كولر گازي شارپ اعم از اينورتر و معمولي عبارتند از كولرهاي ديواري و پنجره اي كه همگي با برق تكفاز كار مي كنند و براي مناطق گرمسيري و معتدل به صورت دستگاه هاي بدون اينورتر از ظرفيت حداقل 9000 تا 30000 BTU/hr در بازار ارائه مي شوند. از خصوصيات قابل توجه اين دستگاه هاي سرمايشي، استفاده از از كمپرسورهاي مختلف است. كمپرسورهاي بكار رفته در كولر گازي اسپليت شارپ از نوع GMCC ژاپن و نوع روتاري، پيستوني و اسكرال مي باشد كه هر كدام براي يك منطقه آب و هوايي مناسب است. گاز مبرد به كار رفته در كمپرسور اين كولرها از نوع R410a بوده و استفاده از پره هاي ضدفرسايش و كمپرسورهاي با قابليت عملكرد T1 و T2 شرايط را براي تأمين هواي باكيفيت و مطلوب فراهم مي كند. اين كولرها داراي تكنولوژي تصفيه فيلتر هواي پلاسما كلاستر هستند كه با ايجاد يون‌هاي مثبت و منفي، ضمن از بين بردن عوامل آلرژي زا، باكتري ها، ويروس ها، قارچ ها، بوهاي نامطبوع و گردوغبار، هواي اتاق را به طور كامل تصفيه مي‌كنند.

ويزگي كولر گازي شارپ:

سيستم عملكرد توربو
سيستم عيب ياب هوشمند
عملكرد بي صدا
روشن شدن اتوماتيك پس از قطعي برق
پرتاب باد چهار جهته

ظرفيت كولر گازي اسپليت براي مصارف خانگي:

مطمئنا انتخاب و خريد كولر گازي به مساحت متراژ فضايي كه براي خنك كردن نياز هست بستگي دارد.
-بررسي استفاده همزمان وسايلي ديگر با كولر شارپ
-بررسي تعداد خانوار و كساني كه در منزل سكونت دارند.
-بررسي تعداد پنجره هاي داخل خانه و فضاي موجود
-بررسي ارتفاع و بلندي ديوار خانه تا سقف

در بخش زير سعي كرده ايم كه براساس مساحت خانه ها نوع كولري كه نياز هست را ليست كنيم:

مساحت بين ۳۰ تا ۳۷ با ظرفيت كولرهاي ۹۰۰۰
مساحت بين ۳۸ تا ۴۲ با ظرفيت كولرهاي ۱۰۰۰۰
مساحت بين ۴۳ تا ۵۰ با ظرفيت كولرهاي ۱۲۰۰۰
مساحت بين ۵۱ تا ۶۵ با ظرفيت كولرهاي ۱۴۰۰۰
مساحت بين ۶۶ تا ۹۰ با ظرفيت كولرهاي ۱۸۰۰۰
مساحت بين ۹۱ تا ۱۲۰ با ظرفيت كولرهاي ۲۴۰۰۰

خدمات تهران سرويس براي كولر گازي شارپ:

-نصب كولر گازي شارپ
-سرويس كولر گازي شارپ
-تعمير كولر گازي شارپ در تهران

نصب كولر گازي شارپ:

براي نصب كولر گازي شارپ ابتدا محل دقيق و مناسب براي نصب را انتخاب نماييد،سپس نصاب كولر گازي تمامي مراحل زير را به دقت انجام خواهد داد:
1-نصب يونيت داخلي در محل مورد نظر
2- اتصالات الكتريكي
3-يونيت خارجي (كندانسور) كولر گازي شارپ را نصب كنيد
4-متصل كردن لوله ها
5-وكيوم كردن كولر گازي
6-شارژ گاز در صورت نياز

هزينه نصب كولر گازي شارپ:

هزينه نصب كولر گازي براي هر مشتري متناسب با ميزان لوله ، عايق، و سيم هاي برق ....متفاوت است و نميتوان يك هزينه ثابت براي نصب كولر گازي در نظر گرفت.با تماس با كارشناسا ما ميتوانيد از هزينه دقيق نصب كولر گازي مطلع شويد.

هزينه هاي اضافي هنگام نصب كولر گازي :

 • هزينه لوله و اتصالات
 • كيفيت كار نصاب كولر گازي تهران
 • هزينه پايه كمپرسور كولر گازي
 • هزينه لوله اضافي كولر گازي
 • هزينه كابل اضافي كولر گازي
 • هزينه شارژ گاز تكميلي
 • هزينه اياب و ذهاب
 • هزينه نصب و راه اندازي كولر گازي
 • و…

درخواست نصاب كولر گازي:

براي درخواست نصاب كولر گازي خود به نزديكترين شعبه تهران سرويس در محل سكونت خود تماس حاصل نماييد نصاب كولر گازي در كمتر از يك ساعت در محل حاضر خواهد بود.

سرويس كولر گازي شارپ:

سرويس كردن كولر گازي يكي از مواردي است كه بايد جدي گرفته شود. سرويس كولر گازي به صورت دوره اي باعث خواهد شد كه دستگاه شما سالم و بدون نقص باقي بماند .سرويس كولر گازي هر 6 ماه بايد توسط متخصص كولر گازي انجام گردد.تعميركاران تهران سرويس در كمتر از يك ساعت در محل اعزام ميشوند.

تعمير كولر گازي شارپ

مراحل سرويس كولر گازي شارپ:

شستشوي كولر گازي:

كولر هاي گاري مدام در معرض آلودگي قرار دارند و با گذشت زمان گرد و غبار زيادي روي اين دستگاه قرار ميگيرد. مهمترين خدمات سرويس انواع كولرگازي تميز كردن كولر گازي از گرد و غبار و آلودگي است. با اين كار راندمان و كارايي كولر افزايش يافته و باعث صرفه جويي در مصرف برق نيز ميشود.

شستشوي فيلر هاي كولر گازي:

تمامي فيلتر هاي كولرگازي توسط بهترين سرويس كار كولر گازي درآورده شده و با مواد مخصوص شسته ميشوند. در صورتي كه فيلتر كولر گازي شما فرسوده شده باشد با بهترين نوع فيلتر توسط سرويس كار ما تعويض ميگردد.

تست آمپر كولر گازي:

در صورتي كه آمپر اين محصول ايراد جزيي و يا كلي داشته باشد توسط سرويس كار بررسي شده و اگر نياز به تعمير و يا تعويض داشته باشد متناسب با ميزان خرابي بهترين تصميم گرفته ميشود. اين تست سبب ميشود از خرابي ساير قطعات پيشگيري شده و شما مجبور نباشيد هزينه زيادي براي تعمير انواع قطعات و تعويض آن ها بپردازيد.

نشت يابي و شارژ گاز كولر گازي:

سرويس دوره اي كولر گازي توسط نمايندگي سرويس كولر گازي سبب ميشود شما هر ۶ ماه يكبار تمام قطعات را بررسي كرده و در صورتي كه مشكل جزيي در دستگاه وجود داشته باشد از فرا گير شدن و آسيب رساندن به ساير قطعات پيشگيري كرد.

هزينه سرويس كولر گازي شارپ:

هزينه سرويس كولر گازي براي مشتريان عزيز با توجه به خدمات ارائه شده متفاوت است ، و تنها وجه اشتراك تمامي مشتريان عزيز تهران سرويس ضمانت 6 ماهه خدمات تهران سرويس است .

فوايد سرويس 6 ماهه كولر گازي شارپ :

سرويس مرتب كولر گازي باعث ميشود كولر گازي شما عملكرد بهتري داشته باشد و شما از هزينه هاي زياد تعميرات رهايي يابيد.
سرويس كولر گازي شارپ باعث كاهش مصرف برق شما خواهد شد .

 

تعمير كولر گازي شارپ:

در هنگام مواجه شدن با خطا و يا هرگونه خرابي در كولر گازي شارپ خود كافيست با متخصصان تهران سرويس تماس حاصل نماييد تا تعميركار مجرب در كمتر از يك ساعت در محل حاضر باشد.

مشكلات رايج در كولر گازي شارپ:

-مشكل باد گرم كولرگازي شارپ
-مشكل صداي زياد كولرگازي شارپ
-چك كردن سلامت درب كولر گازي
-شارژ گاز كولر گازي
-شستشوي كولر گازي شارپ
-چك كردن فشار گاز كولر گازي
-تميز كردن فيلتر هواي كولر گازي
-هواگيري كولر گازي شارپ
-تعمير و تعويض قطعات معيوب
-چك كردن صحت عملكرد كندانسور كولر گازي
-خدمات سرويس ساليانه كولر گازي شارپ
-تايمر دستگاه روشن است، اما كولر نمي تواند بر مبناي آن عمل كند.
-كمپرسور نمي تواند در حالت PSC استارت نمايد.
-كمپرسور روشن مي شود، اما سيستم سرمايشي و گرمايشي آن كار نمي كند.
-كمپرسور راه اندازي مي شود، اما قطع و وصل كولر سريع انجام مي شود.
-كمپرسور استارت نمي كند و صدايي از آن به گوش نمي رسد.
-در حالت Dry يا Auto سرعت فن تغيير نمي كند.
-دستگاه راه اندازي مي شود، اما پي در پي قطع و وصل مي شود.
-سيستم به طور مداوم كار مي كند و ترموستات عمل نمي كند.

 

خدماتي كه تهران سرويس در زمينه تعمير كولر گازي شارپ شما ارائه ميدهد :

-تعمير و تعويض قطعات در كولر گازي شارپ
-شارژ گاز كولر گازي شارپ
-تعميرات كندانسور كولر گازي شارپ
-تعميرات پنل داخلي و خارجي كولر شارپ
-انجام سيم كشي و لوله كشي كولر گازي
-جابجايي اصولي كولر گازي شارپ
-نصب اصولي كولر گازي شارپ
-مشاوره خريد كولر گازي شارپ
-تعمير شير برقي و موتور فن كولر گازي
-تعميرات مربوط به ترموستات كولر گازي
-عيب يابي كولر گازي و اسپيلت
-سرويس فصلي و دوره اي كولر گازي
-تعميرات برد كولر گازي شارپ
-خدمات لوله كشي روكار و توكار كولر گازي

تعمير كمپرسور كولر گازي شارپ در تهران :

خرابي كمپرسور مشكلات بسياري را در كولر گازي و اسپليت ايجاد مي كند كه بايد به سرعت آنها را برطرف كنيد. اصلي ترين نشانه خرابي كمپرسور، كاهش سرماي كولر گازي است. در واقع وقتي سرماي اين دستگاه كم مي شود و به اندازه كافي محيط را خنك نمي كند، تعميركاران به عنوان اولين قطعه به سراغ كمپرسور مي روند؛ چرا كه اين قطعه، به نوعي شاخص عملكرد كولر به شمار مي رود. خنك نكردن هم علامت ديگري است كه تيم تعميرات كولر گازي شارپ پيش از ترميم كمپرسور به آن توجه مي كنند. پس از ترميم كمپرسور، عملكرد كولر و روند خنك سازي به حالت عادي باز مي گردد.

شارژ گاز كولر گازي شارپ:

شارژ كولر گازي يك فرايند مهم و موثر است كه بايد در زمان مناسب و به شكل درست انجام شود. براي انجام اين كار بايد اول روش شارژ مشخص گردد كه اين مساله بستگي به مدل كولر و ظرفيت آن دارد. به طور كلي همه انواع كولر گازي و تهويه مطبوع، از گازهاي فريوني مانند R22-R410A-R407A استفاده مي كنند.

براي شارژ كردن كمپرسور، يا از ترازو استفاده مي شود و يا گيج مانوفيلد. البته روش ديگري هم براي اين كار وجود دارد كه براي انجام دادن آن از آمپرمتر استفاده مي شود. تشخيص اين كه كدام روش براي شارژ كولر گازي شارپ شما مناسب تر است، مساله اي است كه نياز به مهارت بالايي داشته و تنها تعميركاران با تجربه قادر به انجام دادن آن هستند. تيم تعمير كولر گازي شارپ ضمن تشخيص به موقع و درست، از بهترين روش براي شارژ گاز اين دستگاه استفاده مي كنند.

گاز به كار رفته در كولر شارپ:

كولر گازي اسپليت ها براي انجام عمليات خنك سازي محيط از گازهاي مبرد استفاده مي كنند. اين گاز ها به طور كلي به سه دسته R22 ، R410 و R407 تقسيم مي‌شوند. گاز مبرد R22 كه از پر مصرف ترين گازهاست يكي از گازهاي خطرناك و مضر براي لايه ازون مي باشد كه به همين دليل استفاده كمتري از آن مي شود و تقريبا منسوخ شده. گاز R410 بر خلاف R22 ، با فرمول گياهي دوستدار محيط زيست مي‌باشد و استفاده از آن مرسوم تر است. گاز مبرد R407 نيز فرمولي گياهي داشته و دوستدار محيط زيست است و راندمان بالايي نيز دارد، ولي از نظر كاربرد به گستردگي مبرد R410 نيست.

علائم كمبود گاز در كولر گازي شارپ:

كاهش قدرت سرمايش كولر گازي
افزايش مصرف برق
يخ زدگي يونيت خارجي كولر گازي
صداي زياد و نا بهنجار در كولر گازي

تعمير كولر گازي شارپ در تهران:

تهران سرويس همواره در تلاش است تا با به كارگيري بهترين نيروها در سراسر تهران اسايش و رفاه را براي شما مشترين عزيز در تهران فراهم آورد.تعميركارن تهران سرويس با تعهد و مسئوليت پذيري بالا با قطعات اصل و ضمانت اقدام به تعمير كولر گازي شما خواهند كرد.تيم پشتيباني تهران سروس بعه صورت 24ساعته آماده پاسخگويي به سوالات شما خواهد بود.

سرويس كولر گازي شارپ در تهران:

همانطور كه در مقالات قبلي بارها به آن اشاره كرديم سرويس به موقع كولر گازي از بسياري از هزينه هاي شما را كم خواهد كرد . سرويس كولر گازي شارپ در تهران سرويس با كمترين نرخ در سراسر تهران انجام خواهد گرفت.

تعمير كولر پنجره اي شارپ:

كولر گازي پنجره اي شارپ نوع ديگري از توليدات كمپاني شارپ است كه در ظرفيت هاي 18000 و 24000 و معمولاً در مناطق گرمسيري كاربرد دارد و از ويژگي هاي بارز آن مي توان به قابليت پرتاب چهارجهته و برخورداري از كمپرسور و فناوري تروپيكال با گريد انرژي B اشاره كرد.

هر گونه خرابي و تعمير و همچنين نصب و جابجايي انواع كولر پنجره اي شارپ را به ما بسپاريد.كولر هاي پنجره اي كه در بسياري از مناطق كه امكان لوله كشي و نصب پنل داخلي برايشان امكان پذير نيست بسيار مورد استقبال قرار گرفته است. هران سرويس با سابقه بسيار زياد در تعمير كولر گازي پنجره اي شارپ آماده ارائه خدمات به شما عزيزان است.

تعمير كولر ايستاده شارپ:

اين كولرها بيشتر در مكان هاي بزرگ اداري و مساجد و شركتها و جاهاي ديگر مورد استفاده قرار مي گيرد. كولرهاي گازي ايستاده ميتسوبيشي كولرهاي قدرتمندي هستند. اگر به تعمير كولر ايستاده شارپ نياز پيدا كرديد فقط يك تماس با اعزام سرويسكار كولر فاصله داريد.

خريد قطعات كولر گازي شارپ:

اگر شما براي كولر گازي خود نياز به قطعه اصلي داشتيد كافيست با تهران سرويس تماس حاصل نماييد .تهران سرويس تامين كننده قطعات كولر گازي در سراسر ايران قطعه در خواستي را در كمتري زمان ممكن براي شما مشتريان عزيز ارسال خواهد كرد.

راهكارهاي افزايش طول عمر كولرگازي هاي شارپ:

به جرات مي توان گفت كه، نحوه ي استفاده كاربر از كولر گازي نقش تعيين كننده اي در ميزان نياز او به تعميرات كولرگازي شارپ دارد. به منظور افزايش طول عمر دستگاه بهتر است كه همواره ميزان برق ورودي به دستگاه را كنترل كنيد و حتما از دستگاه هاي محافظ استفاده نماييد، همچنين توجه داشته باشيد كه كولر را تمام وقت با نهايت قدرتش روشن نكنيد و حتما در فواصل زماني معين به آن استراحت دهيد. از طرفي بايد به خاطر داشته باشيد كه هرگز به طور هم زمان از كولر آبي و گازي در يك مكان استفاده نكنيد، زيرا عملكرد اين دو دستگاه با هم كاملا متفاوت است و استفاده ي هم زمانشان مي تواند باعث خرابي هر دو دستگاه شود.

فراموش نكنيد كه فيلتر ها و توري هاي كولرگازي را همواره تميز نگه داريد و هر ۳۰ روز يك بار آنها را شست و شو دهيد. در اجراي تنظيمات كولرگازي نيز بايد محتاط باشيد و هرگز در حالت روشن، حالت گرمايش و سرمايش كولرگازي را تغيير ندهيد. اكيدا توصيه مي نماييم كه با مشاهده ي هر گونه اختلالِ هر چند ناچيز، هرگز خودسرانه براي تعمير دستگاه اقدام نكنيد و در هنگام نصب نيز از تجربه و تخصص يك متخصص ماهر كمك بگيريد و اصول كلي دفترچه هاي راهنما را رعايت نماييد.

بهترين زمان براي سرويس كولر گازي چه زمانيست؟

پيشنهاد ما اين است قبل از اقدام به استفاده از كولر گازي خود سرويس كولر گازي خود را انجام دهيد.

هزينه تعمير كولر گازي شارپ:

هزينه تعمير كولر گازي در تهران براي مشتريان عزيز متفاوت است و نميتوان قيمت ثابتي را براي همه ارائه كرد.اما تهران سرويس به شما اين اطمينان را ميدهد كه تمامي نرخ هاي اين مجموعه پايين ترين نرخ بين رقبا و با ضمانت 180 روزه ميباشد ،با اطمينان ما را انتخاب كنيد.

سوالات رايج درباره كولر گازي شارپ:

چرا كولر گازي شارپ خود به خود خاموش مي‌شود؟

ممكن است مشكل از برق تغذيه‌ي كولر گازي باشد، بنابراين لطفا برق ورودي كولر گازي و فيوز مينياتوري را بررسي كنيد. بهتر است از يك برقكار بخواهيد كه اين مورد را بررسي نمايند.
گاهي به دليل بروز يك مشكل در يكي از قسمت‌هاي كولر گازي دستگاه پيغام خطا داده و خاموش مي‌شود. اگر فيلترهاي هواي كولرگازي نيز خيلي كثيف شده باشد باعث داغ شدن كمپرسور، كندانسور و يونيت داخلي كولر گازي مي‌شود؛ در چنين شرايطي كولر خاموش مي‌شود و معمولا براي تمامي اين موارد دستگاه پيغام خطا نمايش خواهد داد.
براي رفع اين خطا و روشن شدن دستگاه ابتدا توري هاي موجود در دستگاه را بشوريد يونيت داخلي و خارجي را به صورت كامل سرويس نماييد در صورت حل نشدن مشكل با تعمير كار كولر گازي خود تماس حاصل نماييد.

علت نشتي آب از كولر گازي شارپ:

 • لوله‌ي درين كولرگازي تا خورده و مسدودشده است .
 • محل تخليه آب لوله درين كولرگازي دچار گرفتگي و انسداد شده ياشد.
 • فيلتر هواي كولر گازي كثيف باشد.

علت صداي غير طبيعي كولر گازي GPlus چيست؟

كولر گازي تراز نيست

ساده ترين علت اينكه چرا كولر گازي صدا مي‌دهد اين است كه پنل خارجي را به درستي نصب نكرده‌ايد به گونه اي كه بر روي خط تراز قرار ندارد و همين امر منجر به صداي جير جير كولر گازي خواهد شد.

وجود جسم خارجي در كندانسور

اگر كولرگازي شما در حالت طبيعي كار مي كند اما ناگهان صدايي از آن مي شنويد احتمال دارد كه يك جسم خارجي در داخل آن افتاده باشد.

موتور فن دو شفتي:

موتور فن يا موتور فن دو شفتي داراي ياتاقان‌هايي است كه معمولاً به صورت هميشگي روغن‌كاري شده است. با اين حال در طول ساليان، اين روغن كاري ممكن است خارج شود و در نتيجه موتور صدا بدهد.

موتور فن بلوور:

اگر اين‌طور نبود ولي همچنان صدا زياد بود، ياتاقان موتور دمنده (موتور فن بلوور) را بررسي كنيد. اگر مشكلي بود، موتور دمنده را عوض كنيد.

ساير علت هاي صداي زياد كولر گازي را در مقاله ما دنبال كنيد

چرا كولر گازي ميتسوبيشي باد گرم ميزند؟

ظرفيت كم كولر گازي:

نكته اول كه بايد قبل از خريد كولر گازي به آن توجه داشته باشيد ظرفيت كولر گازي است و اين كه كولر گازي را براي چه متراژي خريداري ميكنيد.در نظر داشته باشيد در بسياري از تماس هاي مصرف كنندگان عزيز هنگامي كه تعميركار به محل اعزام ميشود متوجه ميشويم كه كولر گازي به درستي در حال كار كردن است و مشكل از انتخاب اشتباه مصرف كننده بود است.

كثيف بودن فيلتر هوا كولر گازي:

يكي از مشكلات رايج در خنك نكردن هوا بوسيله ي كولر گازي كثيفي فيلتر هاي ميباشد.اگر فيلتر كثيف يا دچار گرفتگي گرد و غبار باشد، ممكن است باعث بروز مشكلات مختلفي شود. اين مي‌تواند در كار صحيح ترموستات اختلال ايجاد كند. گرد و غبار موجود در فيلترهاي كولر گازي عبور هواي خنك و گرم در داخل مجاري را مسدود مي‌كند.

تنظيم نادرست ترموستات:

تنظيمات نادرست ترموستات يكي از دلايل رايج براي خنك نكردن كولر گازي به شمار مي رود. در اين مواقع ابتدا دماي كولر را بر روي مقادير متفاوتي در 5 تا 6 درجه پايينتر از دماي اتاق تنظيم كنيد و عملكرد كولر را بررسي كنيد.

خرابي يا كثيف بودن كندانسور:

كندانسور بخشي از سيستم كولر گازي است كه وظيفه انتقال گرماي مبرد درون لوله ها به هواي محيط بيروني را دارد و موجب خنك شدن مبرد درون لوله ها مي گردد. در صورتي كه كندانسور معيوب باشد، يا انتقال حرارت از مبرد به هوا به درستي انجام نشود.

كم بودن گاز كولر گازي يا كاهش يافتن ميزان مبرد:

اين كه حجم صحيحي از ماده مبرد در داخل كويل هاي كولر گازي جريان داشته باشد از اهميت بالايي برخوردار است. كم بودن ماده مبرد يا گاز كولر گازي مي تواند براي شما دردسر آفرين باشد. يكي از شايع ترين دلايل توليد باد گرم كولر گازي كم شدن مقدار مبرد است.

كيپ شدن و گرفتگي مسير گاز در لوله ها:

علاوه بر نشت و كمبود گاز مبرد، گرفتگي و انسداد در مسير گاز از جمله شيرها، شلنگ ها، لوله مويي و لوله مسي رفت و برگشت كولر، مي تواند دليل خنك نكردن كولر گازي باشد

علت بوي نامطبوع كولر گازي شارپ

فيلترهاي كولرگازي به دليل عبور هوا و گرد و خاك پس از مدتي كثيف و آلوده مي‌شود و لازم است فيلترها را در بازه‌هاي مشخص كه معمولا هر دو هفته يكبار توصيه مي‌شود، تميز كنيد.
سرويس كولر گازي شارپ خود را به صورت مرتب و هر دو ماه سرويس نماييد تا از بروز اين مشكل جلوگيري نماييد.

كدهاي ارور كولر گازي شارپ

كد ارور معني كد ارور – مشكل
EE كليدها قفل شده اند
E0 كاركرد نامناسب پمپ آب
E1 محافظت فشار بالاي كمپرسور
E2 ضديخ داخلي كمپرسور
E3 محافظت فشار پايين كمپرسور
E4 محافظت هواي خروجي دما بالاي كمپرسور
E5 محافظت بيش باري كمپرسور
E6 كاركرد نامناسب انتقال
E8 محافظت فن داخلي
E9 محافظت جريان آب
FF خرابي ارتباطات كنترلي متصل
F0 كاركرد نامناسب سنسور فضاي داخلي در ونت بازگشت هوا
F1 كاركرد نامناسب سنسور اواپوراتور
F2 كاركرد نامناسب سنسور كندانسور
F3 كاركرد نامناسب سنسور فضاي خارجي
F4 كاركرد نامناسب سنسور هواي خروجي
F5 كاركرد نامناسب سنسور فضا روي صفحه نمايش
 

برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۳۵:۳۴ توسط:احمدي موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :